Milujeme Havaj a princip Aloha

O Havaji

Na Zemi ještě existuje místo, kde je klid a mír všude a ve všem. Magické místo, kde cítíte milost ve vzduchu, v každém atomu. Lidé jsou klidní, příroda je divoká a vše spolu souzní v harmonii a vzájemném souznění. Všude kam se podíváte, vidíte dech beroucí pláže, ojedinělé a nádherné přírodní úkazy, rostliny hrající všemi barvami. Napadlo by vás, že ještě v dnešním uspěchaném světě najdete útočiště, kde je všudypřítomná pohoda, cítíte se bezpečně, příjemně a současně máte vše, co potřebujete? Jste v propojení s přirozeností přírody a nepopsatelnou atmosférou, jste součástí energie, jejíž síla prostupuje celým vaším tělem. Této energii se zde říká aloha.

Zde nikdo nikam nespěchá, lidé jsou stále v pohodě a k sobě milí, vše plyne samovolně i přirozeně. Lidé na sebe mávají, zdraví se, usmívají, jsou příjemní a ohleduplní. Zkrátka klid, mír a celkově aloha v přímém přenosu.

Dovol přírodě, aby Tě naučila klidu.

- Eckhart Tolle
Havaj, milujeme princip Aloha - Radana Makariusová

Naše služby

E-book Big Island a Havajské ostrovy

Nabízíme ebook o Havaji, který obsahuje všechna naše dobrodružství a je zároveň havajským cestopisem a rodinným deníkem. Kniha obsahuje detailní informace o současných méně i více náročných trajlech a výletech, současně představujeme havajské pláže i možnosti schůdného a cenově dostupného cestování po čtyřech hlavních havajských ostrovech. Kniha je rozdělena do 30 kapitol a každá z kapitol přináší své vlastní tematické poselství.

Přednášky o Havajských ostrovech

Rádi se s vámi podělíme o naši havajskou zkušenost a můžeme být nápomocni s naplánováním itineráře vaší cesty.

Nabízíme přednášky o Havaji pro malé i větší skupiny. Prosím neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se tak, aby přednáška odpovídala vašim potřebám a přání.

Retreaty na Havaji

Plánujeme organizaci relaxačních retreatových programů na Big Island Havaj, které propojí objevování nádherné havajské přírody a meditačního programu. Klid mysli pomůže proniknout do naplňujícího aloha principu, přispěje tak k lepšímu odpočinku a dobytí energie.

Náš cestovatelský příběh

Již několik let jsme toužili podívat se na Havaj a nasát atmosféru vzdálené bující přírody a tropického ráje. Od roku 2012 jsme celá rodina cestovali na dovolenou v rámci programu HomeExchange. com a s lidmi z různých částí světa si měnili domácnosti. O programu jsme se dozvěděli od známých z Velké Británie, kteří na bázi Home exchange již procestovali kus světa a pravidelně několik měsíců žili přes zimu v Austrálii a v dalších teplých oblastech.

V roce 2012 jsme měli tři malé děti a cestování do resortů, které jsme v předchozích letech již absolvovali několikrát, nám časem přišlo jako promarněný čas a hlavně peníze. Stále stejné prostředí, stejný program, stejné jídlo a předražený hotel jsme si za mnoho desítek tisíc korun již nechtěli dopřávat. Myšlenka na nové dobrodružství v podobě výměny domácností s někým stejného ražení, nás zcela uchvátila. Poprvé jsme v roce 2012 vyjeli do Dánska a vyměnili se s mladou rodinou se třemi dětmi. Naše první zkušenost byla úžasná, strávili jsme 14 příjemných slunných dní u moře na malém dánském ostrově Tasinge, procestovali jsme velkou část Dánska a v rodinném domě se zahradou jsme společně prožili skvělou dovolenou. Rozhodli jsme se v programu Home exchnage pokračovat a od roku 2012 již přes tento program cestujeme pravidelně.

Přes Home exchange jsme se v roce 2018 dostali na půl roku na Havaj, kde jsme prožili nádherný, pohodový a naplňující půl rok. Havajské ostrovy jsme procestovali křížem krážem a největší ostrov Big Island, kde jsme bydleli, jsme poznali důkladně. Zde jsme doslova srostli s místními zvyky, kulturou, divokou přírodou, alohou i lidmi.